Printer Friendly Draw Sheets
Main
Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-FinalFinalWinner
GCC  8:00      C1
Chidzikwe - Walsh 
 
 
 
6-1 6-3 
GCC  9:30      R1
 
 Dawkins - Lawton 
6-2 6-1 
 
 
 
 
 
6-3 6-2 
 
 
GCC  11:00      QR1
 
 
 
 Arraya - Montalbano 
6-1 6-1 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Arraya - Montalbano 
7-5 6-2 
 
 
 
 
 
 
PC  4:00      
 
 
 
 
 
 
 
 
6-3 7-5 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Arraya - Montalbano 
6-3 4-6 7-5 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sun   PC  1:00      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-4 6-4 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Arraya - Montalbano
1-6 6-3 6-3 
Cetateanu - Finn 
GCC  8:00      C2
Dawkins - Lawton 
 
Geatz - Hammers 
GCC  8:00      C3
Tioutine - Welcome 
 
 
 Geatz - Hammers 
6-0 6-0 
GCC  9:30      R2
 
 Arraya - Montalbano 
6-3 6-1 
 
Green - Vidal 
GCC  8:00      C4
Arraya - Montalbano 
 
Grangeiro - LeFevre 
CCD  8:00      C5
10 Glen - Shallcross 
 
 
 Grangeiro - LeFevre 
6-2 6-3 
CCD  9:30      R3
 
 Crick - Lofgren 
6-0 6-0 
 
 
 
 
 Grangeiro - LeFevre 
1-6 6-1 7-6 
 
 
CCD  11:00      QR2
 
 
 
 
6-0 6-3 
 
 
 
11 Crick - Lofgren 
CCD  8:00      C6
12 Chowdhury - Roy 
 
13 Ambrose - Fairchild 
CCD  8:00      C7
14 Campbell - Yanez 
 
 
 Ambrose - Fairchild 
6-1 6-1 
CCD  9:30      R4
 
 
6-0 6-4 
 
15 Protsenko - Volclair 
CCD  8:00      C8
16 
 
17 
SC  8:00      C9
18 McManus - Mirsky 
 
 
 
6-1 6-1 
SC  9:30      R5
 
 Kratky - Shockley 
6-3 7-6  
 
 
 
 
 
6-2 6-2 
 
 
SC  11:00      QR3
 
 
 
 Biktyakov - Stoisavljevic 
6-4 6-7 6-3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-3 6-1 
 
 
 
 
 
 
PC  4:00      
 
 
 
 
 
 
 
 
7-5, 6-0 
 
 
 
 
 
 
 
19 Kratky - Shockley 
SC  8:00      C10
20 Amaral - Dias 
 
21 Biktyakov - Stoisavljevic 
SC  8:00      C11
22 Baldwin - Mainwaring 
 
 
 Biktyakov - Stoisavljevic 
6-0 6-0 
SC  9:30      R6
 
 du Randt - Mitchell 
6-3 6-2 
 
23 Dorfi - Hayes 
SC  8:00      C12
24 du Randt - Mitchell 
 
25 Bobytskyi - Schoeman 
WBCC  8:00      C13
26 Hapgood - Lindsay 
 
 
 Bobytskyi - Schoeman 
4-2 inj. 
WBCC  9:30      R7
 
 McNerney - Warner 
6-4, 6-0 
 
 
 
 
 McNerney - Warner 
6-1, 1-6, 6-2 
 
 
WBCC  11:00      QR4
 
 
 
 
3-6, 6-3, 6-1 
 
 
 
27 Hansen - Raho 
WBCC  8:00      C14
28 McNerney - Warner 
 
29 Anderson - Stulac 
WBCC  8:00      C15
30 Chan - Cobbs 
 
 
 Anderson - Stulac 
6-2, 6-3 
WBCC  9:30      R8
 
 
6-1, 6-1 
 
31 Labella - Treyz 
WBCC  8:00      C16
32 
 

Official Sponsors of the APTA

Viking Athletics   ULINE   SavATree
Find us on Facebook
Facebook
Join us on Twitter
Twitter
Check out our YouTube channel!
YouTube
Photos on Flickr
Flickr
Send us Feedback and Questions
Email Us

News on Twitter

Tournament Sponsors