Printer Friendly Draw SheetsMain - Final
FinalWinner
 
Sat   GV  12:00      
 
 
Main - Top Half
Round of 64Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-Final
      
Bye 
 
 
 
 
GV  9:45      CC1
 
 McWilliams - Ross 
6-0,6-0 
 
 
 
 
 
6-2, 6-0 
 
 
GV  1:00      R1
 
 
 
 Berendt - Morgan 
6-2,6-0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5-7 7-6 6-3 
 
 
 
 
 
 
GV  3:00      QR1
 
 
 
 
 
 
 
 McNitt - Shpiz 
7-5,6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-2,6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sat   GV  9:00      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-7, 7-5, 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-1 6-2 
 
Team Advances to Final
(see above)
McWilliams - Ross 
GV  8:45      C2
Fusco - Watkins 
 
Jones - Zsinko 
GV  8:45      C3
Lehman - O'Neill 
 
 
 Jones - Zsinko 
6-0, 6-0 
GV  9:45      CC2
 
 Berendt - Morgan 
6-0,6-0 
 
Koo - Rentz 
GV  8:45      C4
Berendt - Morgan 
 
McNitt - Shpiz 
      
10 Bye 
 
 
 McNitt - Shpiz 
 
GV  9:45      CC3
 
 Sterrett - Williams 
4-6,7-5,6-4 
 
 
 
 
 McNitt - Shpiz 
6-1,6-2 
 
 
GV  1:00      R2
 
 
 
 
6-0, 6-1 
 
 
 
11 Doerge - Mangan 
GV  8:45      C6
12 Sterrett - Williams 
 
13 Phalen - Skinner 
WSM  8:45      C7
14 Bauer - Finegan 
 
 
 Bauer - Finegan 
3-6, 6-1, 6-0 
WSM  9:45      CC4
 
 
 
 
15 
      
16 Bye 
 
17 
      
18 Bye 
 
 
 
 
WN  9:45      CC5
 
 O'Malley - Schroeder 
7-6,3-6,6-4 
 
 
 
 
 
6-0 6-1 
 
 
GV  1:00      R3
 
 
 
 Doten - Nusslock 
6-4 6-3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-4,6-1 
 
 
 
 
 
 
GV  3:00      QR2
 
 
 
 
 
 
 
 
7-6,5-7,6-4 
 
 
 
 
 
 
 
19 Dodd - Fencik 
WN  8:45      C10
20 O'Malley - Schroeder 
 
21 Iglesias-Diaz - Lipsey 
WN  8:45      C11
22 Hand - Heil 
 
 
 Hand - Heil 
6-4 6-2 
WN  9:45      CC6
 
 Doten - Nusslock 
6-0 6-0 
 
23 Doten - Nusslock 
WN  8:45      C12
24 Hawn - Lanphier 
 
25 Cioroch - Teer 
WSM  8:45      C13
26 Lawent - Tritt 
 
 
 Cioroch - Teer 
6-0,6-1 
WSM  9:45      CC7
 
 Pontikes - Wang 
6-0, 6-0 
 
 
 
 
 Cioroch - Teer 
6-3, 6-0 
 
 
GV  1:00      R4
 
 
 
 
6-0, 6-0 
 
 
 
27 Harris - Masini 
WSM  8:45      C14
28 Pontikes - Wang 
 
29 Flynn - Kozak 
WSM  8:45      C15
30 Gieselman - Theoharous 
 
 
 Flynn - Kozak 
6-2, 6-2 
WSM  9:45      CC8
 
 
 
 
31 
      
32 Bye 
 
Main - Bottom Half
Round of 64Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-Final
33 Bye 
      
34 
 
 
 
 
SK  9:45      CC9
 
 Erickson - Schulte 
6-4 6-3 
 
 
 
 
 
6-0 6-3 
 
 
GV  1:00      R5
 
 
 
 Goldenberg - Radzikowska 
6-1 6-1 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-4,5-7,6-3 
 
 
 
 
 
 
GV  4:00      QR3
 
 
 
 
 
 
 
 
6-4,6-0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4-6 6-3 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sat   GV  9:00      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-4,6-3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-4 6-3 
 
Team Advances to Final
(see above)
35 Erickson - Schulte 
SK  8:45      C18
36 Boyle - Goldberg 
 
37 Noble - Schinderle 
SK  8:45      C19
38 Weiner - Weinstein 
 
 
 Noble - Schinderle 
6-4 6-4 
SK  9:45      CC10
 
 Goldenberg - Radzikowska 
6-0 6-1 
 
39 Imo - Mulica 
SK  8:45      C20
40 Goldenberg - Radzikowska 
 
41 Bye 
      
42 Cvetkovic - Ohlmuller 
 
 
 Cvetkovic - Ohlmuller 
 
PC  9:45      CC11
 
 Lee - Sciortino 
6-2,6-0 
 
 
 
 
 Cvetkovic - Ohlmuller 
6-1,6-2 
 
 
GV  1:00      R6
 
 
 
 
6-1 6-2 
 
 
 
43 Lee - Sciortino 
PC  8:45      C22
44 Kirkendall - Sciortino 
 
45 Benedict - Ulrich 
PC  8:45      C23
46 Fiedler - McPherrin 
 
 
 Fiedler - McPherrin 
6-3 6-1 
PC  9:45      CC12
 
 
 
 
47 Bye 
      
48 
 
49 Bye 
      
50 
 
 
 
 
EV  9:45      CC13
 
 Boehrer - Padgitt 
6-4 6-5 
 
 
 
 
 
6-1 6-2 
 
 
SR  1:30      R7
 
 
 
 Murphy - Schneebeck 
6-3 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-2,6-2 
 
 
 
 
 
 
GV  4:00      QR4
 
 
 
 
 
 
 
 
4-6,6-1,7-6 (10-8) 
 
 
 
 
 
 
 
51 Boehrer - Padgitt 
EV  8:45      C26
52 Maglocci - Mcguire 
 
53 Eichleay - Wein 
EV  8:45      C27
54 norgaard - Southwell 
 
 
 Eichleay - Wein 
6-0 6-0 
EV  9:45      CC14
 
 Murphy - Schneebeck 
6-0 60 
 
55 Bosma - Kane 
EV  8:45      C28
56 Murphy - Schneebeck 
 
57 Hanisch - Van Starrenburg 
VL  8:45      C29
58 Kelly - Mazzola 
 
 
 Hanisch - Van Starrenburg 
6-0, 6-1 
VL  9:45      CC15
 
 Reighard - Zidar 
6-2, 6-2 
 
 
 
 
 Hanisch - Van Starrenburg 
6-2, 6-1 
 
 
SR  1:30      R8
 
 
 
 
6-0 6-0 
 
 
 
59 Adkinson - Morneau 
VL  8:45      C30
60 Reighard - Zidar 
 
61 Bowers - Epstein 
EV  8:45      C31
62 Davis - Williams 
 
 
 Bowers - Epstein 
4-6 6-3 6-3 
EV  9:45      CC16
 
 
 
 
63 Bye 
      
64 
 

Also Today

Official Sponsors of the APTA

Viking Athletics   ULINE   SavATree
Find us on Facebook
Facebook
Join us on Twitter
Twitter
Check out our YouTube channel!
YouTube
Photos on Flickr
Flickr
Send us Feedback and Questions
Email Us

News on Twitter