Menu
APTA Home
APTA Tour
National
Rankings
APTA Network
Museum &
Hall of Fame
Sign In
User Name
Password
Show Password
Illinois Married Mixed
Saturday, April 15, 2023
Tournament Home
Draws
Rounds
A1 Draw
A2 Draw
B1 Draw
B2 Draw
B3 Draw
C1 Draw
C2 Draw
C3 Draw
D1 Draw
D2 Draw
D3 Draw
Full Draws
A1 Draw
A2 Draw
B1 Draw
B2 Draw
B3 Draw
C1 Draw
C2 Draw
C3 Draw
D1 Draw
D2 Draw
D3 Draw
All Finals
A1 Draw
A2 Draw
B1 Draw
B2 Draw
B3 Draw
C1 Draw
C2 Draw
C3 Draw
D1 Draw
D2 Draw
D3 Draw
Players
Bios & Matches
A1 Draw
A2 Draw
B1 Draw
B2 Draw
B3 Draw
C1 Draw
C2 Draw
C3 Draw
D1 Draw
D2 Draw
D3 Draw
Seeds
A1 Draw
A2 Draw
B1 Draw
B2 Draw
B3 Draw
C1 Draw
C2 Draw
C3 Draw
D1 Draw
D2 Draw
D3 Draw
Locations
Video
APTA Network
Schedule
All Scoring Tournaments
Shoreline Classic
Illinois Married Mixed
Men's PTI 30+ Nationals
Plain Jane
Women's Team Nationals
Men's Team Nationals
Men's PTI 50+ Nationals
Men's 145+ Nationals
Husband/Wife & Mixed Nationals
Women's PTI 50+ Nationals
Winter Classic
Men's 60+ States
Men's PTI 40+ Nationals
APTA Nationals
NJWPTL States
Paddle Palooza
Men's PTI 35+ Nationals
Philly Open
Women's PTI 70+ Nationals
Peachtree Invitational
Arapahoe Invitational
Women's PTI 55+ Nationals
Women PTI 65+ Nationals
Women's Masters 45/60
Indianapolis Open
Men's Masters 45/55/65
Men's PTI 20+ Nationals
Ladies PTI 40+
PA Men's Masters
Women's PTI 45+ Nationals
Short Hills
Paddle At The Farm
St. Louis Men
Hinsdale Challenge
Colorado State Men
Southern Invitational Men
Three Rivers Men
Detroit Invitational
CPTC Series & States
Atlantic Classic
Columbus Open
Lagunitas Classic
Three Rivers Women
EPTC Men's 95+
CT Classic Men
Maryland State Men
The Midwesterns
Men's 50/60/70 & Women's 50
Colorado Mixed Open
Milton Point
PA State PTI Open
Men's PTI 10+ Nationals
Queen City Paddle Battle
South Shore Boston
Cabin Fever Classic
Average Joe
NJ Men's League Classic
Women's PTI 35+ Nationals
Mid-Atlantic Men
Mixed Open
Steel City Classic
Women's PTI 40+ Nationals
Women's 110+ Nationals
Charm City Classic
Shoreline Women
Kansas City Men
Games on the James
Colorado Women's PTI Open
Long Island & Duane Hayden
Men's PTI 45+ Nationals
Men's PTI 15 & 25+ Nationals
Philly Cricket
White Mt. Open
Delaware Men
Cleveland Masters
Lake Invitaitonal
Chicago Charities
Green Mountain Open
Rochester Open
Lake Forest Women
Baltimore Open
Sound Shore Men
The Medinah Cup
Montclair Open
APTA Home
APTA Tour
National Rankings
APTA Network
Museum & Hall of Fame
Tennaqua (TN)
Birchwood Club (BIR)
Evanston Golf Club (EV)
Exmoor Country Club (EX)
Glen View Club (GV)
Glenbrook Paddle Club (GBPC)
Indian Hill Club (IH)
Lake Bluff Park District (LBPD)
Lake Forest Club (LFC)
LifeSport Athetic Club Lincolnshire (LAC)
Michigan Shores Club (MS)
North Shore Country Club (NS)
Northmoor Country Club (NM)
Prairie Club (PC)
Skokie Country Club (SK)
Sunset Ridge Country Club (SR)
Tennaqua (TN)
Valley Lo Club (VL)
Westmoreland CC (WSM)
Winter Club (WC)
Hut: 847-945-21001 Tennaqua Lane, Deerfield IL 60015 Bjorn Bernhardtz
Matches
Directions
Schedule
Saturday, April 15, 2023
D2 Draw
Main Draw, Round of 16
1
Sligh - Sligh
Sat
TN
12:00
7-5,6-1
2
Siau - Siau
C1
D2 Draw
Main Draw, Round of 16
3
Jensen - Jensen
C2
Sat
TN
12:00
6-7;7-6;10-7
4
Gainer - Gainer
D2 Draw
Main Draw, Round of 16
5
Thompson - Thompson
C3
Sat
TN
12:00
6-1,6-0
6
Solomon - Solomon
D2 Draw
Main Draw, Round of 16
7
Cordier - Sanabria
Sat
TN
12:00
7-5,6-3
8
Maneri - Maneri
C4
D2 Draw
Main Draw, Round of 16
9
Roberts - Roberts
C5
Sat
TN
12:00
6-3, 0-6, 10-8
10
Lovelace - Lovelace
D2 Draw
Main Draw, Round of 16
11
Brady - Brady
Sat
TN
12:00
6-1,6-3
12
Tait - Tait
C6
D2 Draw
Main Draw, Quarter-Final
Sligh - Sligh
QR1
Sat
TN
1:15
6-3,5-7,7-6
Gainer - Gainer
D2 Draw
Main Draw, Quarter-Final
Solomon - Solomon
Sat
TN
1:15
6-4,6-0
Cordier - Sanabria
QR2
D2 Draw
Main Draw, Quarter-Final
Lovelace - Lovelace
QR3
Sat
TN
1:15
7-5,5-7,10-8
Brady - Brady
D2 Draw
Consolation Draw, Quarter-Final
C1
Siau - Siau
LC1
Sat
TN
1:15
6-1,6-1
C2
Jensen - Jensen
D2 Draw
Consolation Draw, Quarter-Final
C3
Thompson - Thompson
LC2
Sat
TN
1:15
1-6,6-4, def
C4
Maneri - Maneri
D2 Draw
Consolation Draw, Quarter-Final
C5
Roberts - Roberts
Sat
TN
1:15
6-2,6-2
C6
Tait - Tait
LC3
D2 Draw
Main Draw, Semi-Final
Gainer - Gainer
Sat
TN
3:30
6-1,6-0
Solomon - Solomon
D2 Draw
Main Draw, Semi-Final
Brady - Brady
Sat
TN
3:30
6-2,6-0
Souroujon-henderson - Adams
D2 Draw
Consolation Draw, Semi-Final
Jensen - Jensen
Sat
TN
3:30
7-5,6-2
Maneri - Maneri
D2 Draw
Consolation Draw, Semi-Final
Roberts - Roberts
Sat
TN
3:30
6-0,4-6,10-7
Waslin - Waslin
D2 Draw
Last Chance Draw, Semi-Final
LC1
Siau - Siau
Sat
TN
3:30
Withdrew
LC2
Thompson - Thompson
D2 Draw
Last Chance Draw, Semi-Final
LC3
Tait - Tait
Sat
TN
3:30
6-4,6-4
LC4
Patterson - Patterson
D2 Draw
Consolation Draw, Final
Jensen - Jensen
Sat
TN
4:45
7-6,1-6,11-9
Roberts - Roberts
D2 Draw
Last Chance Draw, Final
Siau - Siau
Sat
TN
4:45
6-4,6-0
Patterson - Patterson
Official APTA Sponsor
Connect with the APTA