Printer Friendly Draw Sheets
Main
Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-FinalFinalWinner
FCGC  9:30      C1
McBride - Meadors 
 
 
 
6-0,6-0 
FCGC  11:00      R1
 
 Holleran - Ortiz 
6-4,6-1 
 
 
 
 
 
6-1,7-6 
 
 
RC  2:00      QR1
 
 
 
 Cruz - Rodezno 
6-1,6-1 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-2,6-2 
 
 
 
 
 
 
RC  3:30      
 
 
 
 
 
 
 
 Ondrejkova - Zubori 
6-0,6-1 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-2,6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sat   RC  9:00      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-3,6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-3, 3-6, 6-2 
Friday - Thompson 
FCGC  9:30      C2
Holleran - Ortiz 
 
Brown-Cobbs - Tarzian 
LV  9:30      C3
Carlson - Kriebel 
 
 
 Brown-Cobbs - Tarzian 
6-0,6-0 
RC  11:00      R2
 
 Cruz - Rodezno 
6-3,6-3 
 
Bhanji - Morris 
RC  9:30      C4
Cruz - Rodezno 
 
Ondrejkova - Zubori 
PFC  9:30      C5
10 Joseph - Lemieux 
 
 
 Ondrejkova - Zubori 
6-3,6-1 
PFC  11:00      R3
 
 Lyon - Sikora 
6-0,6-0 
 
 
 
 
 Ondrejkova - Zubori 
6-0,5-7,6-4 
 
 
RC  2:00      QR2
 
 
 
 MacKinnon - Maglocci 
injury forfeit (3-3) 
 
 
 
11 Adkinson - Morneau 
PFC  9:30      C6
12 Lyon - Sikora 
 
13 MacKinnon - Maglocci 
LV  9:30      C7
14 Brown - Mazzola 
 
 
 MacKinnon - Maglocci 
6-2,6-0 
LV  11:00      R4
 
 
6-0,6-0 
 
15 Phillips-Spiess - Wiese 
LV  9:30      C8
16 
 
17 
FCGC  9:30      C9
18 Taft - Trombold 
 
 
 
6-1,6-0 
FCGC  11:00      R5
 
 Hand - Heil 
6-2,6-1 
 
 
 
 
 
6-4,6-0 
 
 
RC  2:00      QR3
 
 
 
 Bodman - Hayward 
6-0,1-6,6-0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-7,6-2,6-0 
 
 
 
 
 
 
RC  3:30      
 
 
 
 
 
 
 
 
6-4,6-3 
 
 
 
 
 
 
 
19 Hand - Heil 
FCGC  9:30      C10
20 Caravaggio - Meyer 
 
21 Bodman - Hayward 
RC  9:30      C11
22 Owen - White 
 
 
 Bodman - Hayward 
6-0,6-1 
RC  11:00      R6
 
 Castany - Delmonico 
6-3,6-2 
 
23 Kagle - Kapanowski 
RC  9:30      C12
24 Castany - Delmonico 
 
25 Jaffe - Molenveld 
RC  9:30      C13
26 Brown - Fallek 
 
 
 Jaffe - Molenveld 
6-0,6-0 
RC  11:00      R7
 
 Cvetkovic - Ohlmuller 
6-0,6-2 
 
 
 
 
 Jaffe - Molenveld 
6-0,6-0 
 
 
RC  2:00      QR4
 
 
 
 
6-2,6-2 
 
 
 
27 Leventon - Siegel 
RC  9:30      C14
28 Cvetkovic - Ohlmuller 
 
29 Bolanis - Stallings 
PFC  9:30      C15
30 Fischer - Guyaux 
 
 
 Fischer - Guyaux 
7-5,6-2 
PFC  11:00      R8
 
 
6-0,6-1 
 
31 Kolenda - Phillips 
PFC  9:30      C16
32 
 

Official Sponsors of the APTA

Viking Athletics   ULINE   SavATree
Find us on Facebook
Facebook
Join us on Twitter
Twitter
Check out our YouTube channel!
YouTube
Photos on Flickr
Flickr
Send us Feedback and Questions
Email Us

News on Twitter