Printer Friendly Draw SheetsMain - Final
FinalWinner
 Russell - Schmidt 
Sun   GV  10:30      
 
 
Main - Top Half
Round of 64Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-Final
      
Bye 
 
 
 
 
GV  1:00      CC1
 
 Favakeh - Wallace 
1-0 
 
 
 
 
 Favakeh - Wallace 
(4),6,6 
 
 
GV  2:00      R1
 
 
 
 Rowen - Wong 
2,4 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Rowen - Wong 
5,(4),3 
 
 
 
 
 
 
GV  4:00      QR1
 
 
 
 
 
 
 
 Fenton - Goldstein 
1,0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Fenton - Goldstein 
0,0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sun   GV  8:30      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Russell - Schmidt 
(2) 3,3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Russell - Schmidt
(2) 5,2 
 
Team Advances to Final
(see above)
Favakeh - Wallace 
GV  12:00      C1
Jaskowiak - Samson 
 
Allscheid - Canepa 
GV  12:00      C2
Gorodess - Wilson 
 
 
 Gorodess - Wilson 
6-4, 6-2 
GV  1:00      CC2
 
 Rowen - Wong 
 
 
Bye 
      
Rowen - Wong 
 
Fenton - Goldstein 
      
10 Bye 
 
 
 Fenton - Goldstein 
 
GV  1:00      CC3
 
 Clemens - Walther 
1(3),3 
 
 
 
 
 Fenton - Goldstein 
1,2 
 
 
GV  2:00      R2
 
 
 
 Downey - Moran 
(5), 2,5 
 
 
 
11 Maisel - Stone 
GV  12:00      C3
12 Clemens - Walther 
 
13 Bradley - Keenan 
GV  12:00      C4
14 Moore - Sullivan 
 
 
 Moore - Sullivan 
3 (1) 4 
GV  1:00      CC4
 
 Downey - Moran 
 
 
15 Bye 
      
16 Downey - Moran 
 
17 Blume - Butler 
      
18 Bye 
 
 
 Blume - Butler 
 
NS  1:00      CC5
 
 Russell - Schmidt 
6-2, 6-1 
 
 
 
 
 Russell - Schmidt 
6-2, 6-4 
 
 
NS  2:00      R3
 
 
 
 Balber - Hoffman 
6-3, 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Russell - Schmidt 
6-2, 5-7, 6-2 
 
 
 
 
 
 
NS  4:00      QR2
 
 
 
 
 
 
 
 Helms - McHugh 
7-5, 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
19 Moorman - Murphy 
NS  12:00      C5
20 Russell - Schmidt 
 
21 Haber - La Fevers 
NS  12:00      C6
22 Balber - Hoffman 
 
 
 Balber - Hoffman 
7-6, 6-2 
NS  1:00      CC6
 
 Klieger - Klieger 
 
 
23 Bye 
      
24 Klieger - Klieger 
 
25 Pritchett - Shenk 
      
26 Bye 
 
 
 Pritchett - Shenk 
 
NS  1:00      CC7
 
 Hogan - Lomer 
6-2, 7-5 
 
 
 
 
 Pritchett - Shenk 
6-3, 6-3 
 
 
NS  2:00      R4
 
 
 
 Helms - McHugh 
6-3, 6-4 
 
 
 
27 Hogan - Lomer 
NS  12:00      C7
28 Crnkovich - Morrison 
 
29 Helms - McHugh 
NS  12:00      C8
30 Ehrhard - Novit 
 
 
 Helms - McHugh 
6-1, 6-0 
NS  1:00      CC8
 
 
 
 
31 Bye 
      
32 
 
Main - Bottom Half
Round of 64Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-Final
33 
      
34 Bye 
 
 
 
 
WSM  1:00      CC9
 
 Elmer - Schlagetter 
6-2, 6-1 
 
 
 
 
 
2-6, 6-1, 6-2 
 
 
WSM  2:00      R5
 
 
 
 Crowe - DeHaan 
6-2, 6-1 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Crowe - DeHaan 
6-4, 6-7, 7-5 
 
 
 
 
 
 
WSM  4:00      QR3
 
 
 
 
 
 
 
 Borstein - Liguori 
6-2, 6-4 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sun   GV  8:30      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6-2, 2-6, 6-4 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2,2 
 
Team Advances to Final
(see above)
35 Elmer - Schlagetter 
WSM  12:00      C9
36 Evans - McMeen 
 
37 Lipford - Pappageorge 
WSM  12:00      C10
38 Crowe - DeHaan 
 
 
 Crowe - DeHaan 
6-2, 6-2 
WSM  1:00      CC10
 
 Malayter - Schneider 
 
 
39 Bye 
      
40 Malayter - Schneider 
 
41 Abramson - Schlossberg 
      
42 Bye 
 
 
 Abramson - Schlossberg 
 
IH  1:00      CC11
 
 Borstein - Liguori 
6-0, 6-4 
 
 
 
 
 Borstein - Liguori 
6-2, 6-3 
 
 
IH  2:00      R6
 
 
 
 Frothingham - McKinley 
6-3, 6-7, 6-1 
 
 
 
43 Roers - Roers 
IH  12:00      C11
44 Borstein - Liguori 
 
45 Bennett - Paddie 
IH  12:00      C12
46 Frothingham - McKinley 
 
 
 Frothingham - McKinley 
4-6, 6-4, 6-4 
IH  1:00      CC12
 
 Greco - Kotz 
 
 
47 Bye 
      
48 Greco - Kotz 
 
49 Nelson - Schmidt 
      
50 Bye 
 
 
 Nelson - Schmidt 
 
WN  1:00      CC13
 
 Levy - Rogers 
6-3, 6-3 
 
 
 
 
 Nelson - Schmidt 
6-4, 3-6, 6-3 
 
 
WN  2:00      R7
 
 
 
 Butz - Tisci 
5-7, 6-2, 7-5 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Butz - Tisci 
3-6, 6-2, 6-3 
 
 
 
 
 
 
WN  4:00      QR4
 
 
 
 
 
 
 
 
6-3, 7-6 
 
 
 
 
 
 
 
51 Alex - Straus 
WN  12:00      C13
52 Levy - Rogers 
 
53 Flood - Harding 
WN  12:00      C14
54 Larko - McDonnell 
 
 
 Flood - Harding 
7-6, 6-3 
WN  1:00      CC14
 
 Butz - Tisci 
 
 
55 Bye 
      
56 Butz - Tisci 
 
57 Collins - Duryea 
      
58 Bye 
 
 
 Collins - Duryea 
 
WN  12:00      CC15
 
 Abt - Zaban 
 
 
 
 
 
 Collins - Duryea 
6-3, 6-4 
 
 
WN  2:00      R8
 
 
 
 
6-2, 6-2 
 
 
 
59 Abt - Zaban 
      
60 Bye 
 
61 Graham - Kelly 
WN  12:00      C16
62 Friedman - Grossman 
 
 
 Graham - Kelly 
 
WN  1:00      CC16
 
 
 
 
63 Bye 
      
64 
 
Find us on Facebook
Facebook
Join us on Twitter
Twitter
Check out our YouTube channel!
YouTube
Photos on Flickr
Flickr
Send us Feedback and Questions
Email Us

News on Twitter