Printer Friendly Draw SheetsMain - Final
FinalWinner
 Dillon - Dorfi 
MFC  4:00      
 Ash - Woods 
 
Ash - Woods
6-4, 6-1 
Main - Top Half
Round of 64Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-Final
Dillon - Dorfi 
      
Bye 
 
 
 Dillon - Dorfi 
 
Noe  9:00      C32
 
 Beck - Haines 
6-1, 7-6 
 
 
 
 
 Dillon - Dorfi 
6-1,6-1 
 
 
Noe  10:00      R1
 
 
 
 Holland - Johnston 
6-0, 6-0 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Dillon - Dorfi 
6-4,6-0 
 
 
 
 
 
 
Noe  11:30      
 
 
 
 
 
 
 
 Burchenal - Burchenal 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Dillon - Dorfi 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MFC  2:30      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Stanley - Ucko 
6-4,5-7,10-4 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dillon - Dorfi
6-4, 6-3 
 
Team Advances to Final
(see above)
Bass - Dowdeswell 
Noe  8:00      C3
Beck - Haines 
 
Hein - Milton 
      
Bye 
 
 
 Hein - Milton 
 
Noe  8:30      C4
 
 Holland - Johnston 
 
 
Bye 
      
Holland - Johnston 
 
Chin - McNeff 
      
10 Bye 
 
 
 Chin - McNeff 
 
Noe  8:30      C30
 
 Haggerty - Wolfe 
 
 
 
 
 
 Chin - McNeff 
6-1, 6-0 
 
 
Noe  10:00      R2
 
 
 
 Burchenal - Burchenal 
7-5,6-2 
 
 
 
11 Bye 
      
12 Haggerty - Wolfe 
 
13 Mutone - Sullivan 
Noe  8:00      C29
14 Nitti - Popkin 
 
 
 Nitti - Popkin 
7-5, 6-2 
Noe  9:00      C1
 
 Burchenal - Burchenal 
 
 
15 Bye 
      
16 Burchenal - Burchenal 
 
17 Moore - Watrous 
      
18 Bye 
 
 
 Moore - Watrous 
 
FE  9:00      C24
 
 Dowd - Ohlmuller 
6-3, 6-0 
 
 
 
 
 Moore - Watrous 
6-3, 6-1 
 
 
FE  10:00      R3
 
 
 
 Breene - Osmun 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Moore - Watrous 
 
 
 
 
 
 
 
FE  11:30      
 
 
 
 
 
 
 
 Stanley - Ucko 
 
 
 
 
 
 
 
 
19 Bowen - Skinner 
FE  8:00      C11
20 Dowd - Ohlmuller 
 
21 Fraser - Friedman 
      
22 Bye 
 
 
 Fraser - Friedman 
 
FE  8:30      C12
 
 Breene - Osmun 
 
 
23 Bye 
      
24 Breene - Osmun 
 
25 Bronzo - Wheatley 
      
26 Bye 
 
 
 Bronzo - Wheatley 
 
FE  8:30      C22
 
 Pani - Valvano 
 
 
 
 
 
 Pani - Valvano 
 
 
 
FE  10:00      R4
 
 
 
 Stanley - Ucko 
6-2, 6-1 
 
 
 
27 Bye 
      
28 Pani - Valvano 
 
29 Cole - LoPiccolo 
FE  8:00      C21
30 Johnson - Masyra 
 
 
 Johnson - Masyra 
7-5, 6-4 
FE  9:00      C9
 
 Stanley - Ucko 
 
 
31 Bye 
      
32 Stanley - Ucko 
 
Main - Bottom Half
Round of 64Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-Final
33 Garrett - Saunders 
      
34 Bye 
 
 
 Garrett - Saunders 
 
PCC  9:00      C25
 
 Alpert - Roskell 
6-3, 6-2 
 
 
 
 
 Garrett - Saunders 
6-2, 6-0 
 
 
PCC  10:00      R5
 
 
 
 Waldman - Waldman 
6-4, 6-2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Garrett - Saunders 
6-4,6-3 
 
 
 
 
 
 
PCC  11:30      
 
 
 
 
 
 
 
 Cundey - Cundey 
6-2, 7-5 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Garrett - Saunders 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MFC  2:30      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Ash - Woods 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ash - Woods
 
 
Team Advances to Final
(see above)
35 Alpert - Roskell 
PCC  8:00      C5
36 Bambach - Daidone 
 
37 Waldman - Waldman 
      
38 Bye 
 
 
 Waldman - Waldman 
 
PCC  8:30      C6
 
 Franklin - Walsh 
 
 
39 Bye 
      
40 Franklin - Walsh 
 
41 Callahan - Sprague 
      
42 Bye 
 
 
 Callahan - Sprague 
 
PCC  8:30      C28
 
 Beacham - Moxley 
 
 
 
 
 
 Callahan - Sprague 
6-3, 7-5 
 
 
PCC  10:00      R6
 
 
 
 Cundey - Cundey 
6-2, 7-5 
 
 
 
43 Bye 
      
44 Beacham - Moxley 
 
45 Packman - Spiro 
PCC  8:00      C27
46 Magaldi - Reynolds 
 
 
 Packman - Spiro 
6-3, 6-2 
PCC  9:00      C8
 
 Cundey - Cundey 
 
 
47 Bye 
      
48 Cundey - Cundey 
 
49 Greenberg - Walsh 
      
50 Bye 
 
 
 Greenberg - Walsh 
 
MFC  9:00      C17
 
 Schwitter - Schwitter 
6-2, 6-4 
 
 
 
 
 Greenberg - Walsh 
 
 
 
MFC  10:00      R7
 
 
 
 Alvarez-Calderon - Collins 
6-4, 6-3 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Greenberg - Walsh 
 
 
 
 
 
 
 
MFC  11:30      
 
 
 
 
 
 
 
 Ash - Woods 
 
 
 
 
 
 
 
 
51 Schwitter - Schwitter 
MFC  8:00      C13
52 Brosnan - Schroeder 
 
53 Murray - Singer 
      
54 Bye 
 
 
 Murray - Singer 
 
MFC  8:30      C14
 
 Alvarez-Calderon - Collins 
 
 
55 Bye 
      
56 Alvarez-Calderon - Collins 
 
57 Bayvel - Cassella 
      
58 Bye 
 
 
 Bayvel - Cassella 
 
MFC  8:30      C20
 
 Haines - Wolpov 
 
 
 
 
 
 Haines - Wolpov 
6-3, 6-7, 10-3 
 
 
MFC  10:00      R8
 
 
 
 Ash - Woods 
6-4, 6-0 
 
 
 
59 Bye 
      
60 Haines - Wolpov 
 
61 Heyrich - Sterkel 
MFC  8:00      C19
62 Carver - DeLaney 
 
 
 Carver - DeLaney 
6-2, 6-1 
MFC  9:00      C16
 
 Ash - Woods 
 
 
63 Bye 
      
64 Ash - Woods 
 

Also Today

Official Sponsors of the APTA

Viking Athletics   ULINE   SavATree
Find us on Facebook
Facebook
Join us on Twitter
Twitter
Check out our YouTube channel!
YouTube
Photos on Flickr
Flickr
Send us Feedback and Questions
Email Us

News on Twitter