Printer Friendly Draw Sheets
Main
Round of 32Round of 16Quarter-FinalSemi-FinalFinalWinner
      
Bye 
 
 
 
 
TC        R1
 
 Howard - Miller 
 
 
 
 
 
 
1,1 
 
 
TC        QR1
 
 
 
 Pierce - Wotring 
7-6,6-4,7-6 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TC        
 
 
 
 
 
 
 
 
3,2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(4),3,2 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TC        
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6,1 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Howard - Miller 
TC        C1
Davis - Moran 
 
Pierce - Wotring 
TC        C2
Scott - Zipp 
 
 
 Pierce - Wotring 
6-3 6-1 
TC        R2
 
 Hintz - Schwab 
 
 
Bye 
      
Hintz - Schwab 
 
Colmar - Rose 
      
10 Bye 
 
 
 Colmar - Rose 
 
TC        R3
 
 DeLaCruz - Shaeffer 
 
 
 
 
 
 Colmar - Rose 
4-6,6-2,6-2 
 
 
TC        QR2
 
 
 
 
 
 
 
 
11 Feldman - Pecor 
TC        C3
12 DeLaCruz - Shaeffer 
 
13 Garvin - Mullaney III 
      
14 Bye 
 
 
 Garvin - Mullaney III 
w/o 
TC        R4
 
 
 
 
15 Bye 
      
16 
 
17 
      
18 Bye 
 
 
 
 
TC        R5
 
 Goldin - Jackson 
 
 
 
 
 
 
0,0 
 
 
TC        QR3
 
 
 
 Bondurant - Compton 
3,4 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Bondurant - Compton 
4,4 
 
 
 
 
 
 
TC        
 
 
 
 
 
 
 
 
5,1 
 
 
 
 
 
 
 
19 Platt - Platt 
TC        C5
20 Goldin - Jackson 
 
21 Bondurant - Compton 
TC        C6
22 Battle - Chabraja 
 
 
 Bondurant - Compton 
 
TC        R6
 
 Guzik - Warner 
 
 
23 Bye 
      
24 Guzik - Warner 
 
25 Noble - Rahaley 
      
26 Bye 
 
 
 Noble - Rahaley 
 
TC        R7
 
 Deam - Smith 
4,4 
 
 
 
 
 Noble - Rahaley 
3,2 
 
 
TC        QR4
 
 
 
 
4,4 
 
 
 
27 Burns - Higgins 
TC        C7
28 Deam - Smith 
 
29 Andersen - Ashford 
TC        C8
30 Kociecki - Lambropoulos 
 
 
 Kociecki - Lambropoulos 
 
TC        R8
 
 
 
 
31 Bye 
      
32 
 

Official Sponsors of the APTA

Viking Athletics   ULINE   SavATree
Find us on Facebook
Facebook
Join us on Twitter
Twitter
Check out our YouTube channel!
YouTube
Photos on Flickr
Flickr
Send us Feedback and Questions
Email Us

News on Twitter