Menu
APTA Home
APTA Tour
National
Rankings
APTA Network
Museum &
Hall of Fame
Sign In
User Name
Password
Show Password
New Jersey Men's League Classic
Saturday, Dec 11 - Monday, Dec 13, 2021
Tournament Home
Draws
No Draws Available
Players
Bios & Matches
Seeds
Locations
Video
APTA Network
Schedule
All Scoring Tournaments
Shoreline Classic
Illinois Married Mixed
Men's PTI 30+ Nationals
Plain Jane
Women's Team Nationals
Men's Team Nationals
Men's PTI 50+ Nationals
Men's 145+ Nationals
Husband/Wife & Mixed Nationals
Women's PTI 50+ Nationals
Winter Classic
Men's 60+ States
Men's PTI 40+ Nationals
APTA Nationals
NJWPTL States
Paddle Palooza
Men's PTI 35+ Nationals
Philly Open
Women's PTI 70+ Nationals
Peachtree Invitational
Arapahoe Invitational
Women's PTI 55+ Nationals
Women PTI 65+ Nationals
Women's Masters 45/60
Indianapolis Open
Men's Masters 45/55/65
Men's PTI 20+ Nationals
Ladies PTI 40+
PA Men's Masters
Women's PTI 45+ Nationals
Short Hills
Paddle At The Farm
St. Louis Men
Hinsdale Challenge
Colorado State Men
Southern Invitational Men
Three Rivers Men
Detroit Invitational
CPTC Series & States
Atlantic Classic
Columbus Open
Lagunitas Classic
Three Rivers Women
EPTC Men's 95+
CT Classic Men
Maryland State Men
The Midwesterns
Men's 50/60/70 & Women's 50
Colorado Mixed Open
Milton Point
PA State PTI Open
Men's PTI 10+ Nationals
Queen City Paddle Battle
South Shore Boston
Cabin Fever Classic
Average Joe
NJ Men's League Classic
Women's PTI 35+ Nationals
Mid-Atlantic Men
Mixed Open
Steel City Classic
Women's PTI 40+ Nationals
Women's 110+ Nationals
Charm City Classic
Shoreline Women
Kansas City Men
Games on the James
Colorado Women's PTI Open
Long Island & Duane Hayden
Men's PTI 45+ Nationals
Men's PTI 15 & 25+ Nationals
Philly Cricket
White Mt. Open
Delaware Men
Cleveland Masters
Lake Invitaitonal
Chicago Charities
Green Mountain Open
Rochester Open
Lake Forest Women
Baltimore Open
Sound Shore Men
The Medinah Cup
Montclair Open
APTA Home
APTA Tour
National Rankings
APTA Network
Museum & Hall of Fame
Full Draws
Rounds
All Finals
-- Select an Event --
no Events Available
Last Chance Draw (LC)
Main Draw
32 Consolation Draw (32C)
64 Consolation Draw (R)
128 Consolation Draw (C)
Last Chance Draw (LC)
Play In 64 Draw (P)
Play In 32 Draw (Pi)
Play In Reprieve Draw (PiR)
Printer Friendly Draw Sheets
Last Chance
Round of 32
Round of 16
Quarter-Final
Semi-Final
Final
Winner
LC1
Perri - Viola
Sat
CBCC
11:30
LC2
Leverich - Sprague
Leverich - Sprague
6-4, 6-1
Sat
Mini
1:00
Garlick - Solak
6-1, 6-4
Leverich - Sprague
5-7, 6-4, 1-0 (11-9)
Sat
Mini
3:00
Charnow - Posner
Charnow - Posner
Sun
SHC
11:00
McGann - Pinkin
6-0, 6-3
McGann - Pinkin
Sun
SHC
1:00
Bowen - Walsh
7-6, 6-2
Bowen - Walsh
6-4, 6-0
LC3
Fenster - Spitz
Sat
Mini
11:30
LC4
Garlick - Solak
LC5
Carlson - Roebuck
Sat
SBCC
11:30
LC6
Hein - Stiska
Hein - Stiska
6-0, 6-1
Sat
Mini
1:00
Charnow - Posner
7-5, 6-2
LC7
Flanagan - Waldner
Sat
MOCO
11:30
LC8
Charnow - Posner
LC9
Goulian - Goulian
Sat
MFC
11:30
LC10
Nielsen - Wardle
Nielsen - Wardle
6-3, 6-0
Sat
Mini
1:00
McGann - Pinkin
6-4,6-2
McGann - Pinkin
2-6, 7-6, 1-0 (10-2)
Sat
Mini
3:00
Carver - DeLaney
LC11
McGann - Pinkin
Sat
OLTC
11:30
LC12
McClutchy - Tuck
LC13
Kneebone - Schaaf
Sat
BHC
11:30
LC14
Daigle - Staub
Daigle - Staub
6-1,6-1
Sat
Mini
1:00
Carver - DeLaney
5-7, 6-3, 1-0 (10-8)
LC15
Carver - DeLaney
Sat
SHC
11:30
LC16
Emerson - Szabo
LC17
Birkhold - Cronin
Sat
Mini
12:00
LC18
Bojadjiev - McGurn
Bojadjiev - McGurn
6-1, 6-1
Sat
EFCC
2:00
Skinner - Umbdenstock
6-3, 6-0
Skinner - Umbdenstock
Sat
EFCC
4:00
Bealer - Singer
Skinner - Umbdenstock
Sun
SHC
11:00
Bowen - Walsh
6-1,7-5
LC19
Skinner - Umbdenstock
Sat
SBCC
12:00
LC20
Nguyen - Simon
LC21
Bambach - Daidone
Sat
SHC
12:00
LC22
Bugliari - Pyper
Bugliari - Pyper
Sat
EFCC
2:00
Bealer - Singer
6-0,6-4
LC23
Bealer - Singer
Sat
OLTC
12:00
LC24
Cusack - Garvey
LC25
Campbell - Ohlmuller
Sat
BHC
12:00
LC26
Frederico - Norman
Frederico - Norman
2-6, 6-3, 1-0 (10-3)
Sat
EFCC
2:00
Dunn - Farrell
7-5, 6-2
Dunn - Farrell
Sat
EFCC
4:00
Bowen - Walsh
LC27
Dunn - Farrell
Sat
MOCO
12:00
LC28
Feldman - Williams
LC29
Haase - Rimalovski
Sat
MFC
12:00
LC30
Kenny - Reynolds
Haase - Rimalovski
6-2, 4-6, 1-0 (10-7)
Sat
EFCC
2:00
Bowen - Walsh
7-6, 6-1
LC31
Bowen - Walsh
Sat
CBCC
12:00
LC32
Mastria - Monnier
Official APTA Sponsor
Connect with the APTA