Round of 32 | Round of 16 | Quarter-Final | Semi-Final | Final | Winner |
---|
64R1 | King - Lenhart | | Fri EW 2:00 64C1 | 64R2 | Boyle - Goldberg | | |
| | | | King - Lenhart | | 3-6, 7-5, 6-3 | | Fri EW 3:30 | | | | Balint - Lavrusky | | 6-7, 6-0, 6-0 | | |
| | | | | | | | Balint - Lavrusky | | 6-1, 6-3 | | | | | | Sat ACC 8:30 | | | | | | | | Kladstrup - Leonard | | 6-2, 6-3 | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | | | | | Balint - Lavrusky | | 6-1, 7-5 | | | | | | | | | | | | | | Sat ACC 10:00 | | | | | | | | | | | | | | | | Wolf - Yarbrough | | 6-3,6-0 | | | | | | | | | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | Wolf - Yarbrough | | 6-4, 6-1 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | Sat RC 2:30 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | Prendergast - Zink | | 6-3,6-2 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| Prendergast - Zink | 6-1, 7-6 (3) |
|
64R3 | Hoover - Thimons | | Fri EW 2:00 64C2 | 64R4 | Balint - Lavrusky | | |
|
64R5 | Kladstrup - Leonard | | Fri EW 2:00 64C3 | 64R6 | Crenshaw - Kelley | | |
| | | | Kladstrup - Leonard | | 6-0, 6-0 | | Fri EW 3:30 | | | | Fraser - VanTassel-Cromie | | 6-7, 6-2, 6-3 | | |
|
64R7 | Collier - Trombold | | Fri EW 2:00 64C4 | 64R8 | Fraser - VanTassel-Cromie | | |
|
64R9 | Drake - Pijawka | | Fri ACC 2:00 64C5 | 64R10 | Pontikes - Wang | | |
| | | | Drake - Pijawka | | 6-2, 7-5 | | Fri ACC 3:30 | | | | Wolf - Yarbrough | | 6-1, 6-4 | | |
| | | | | | | | Wolf - Yarbrough | | 6-1, 6-3 | | | | | | Sat ACC 8:30 | | | | | | | | Mumford - Murray | | 6-3, 6-1 | | | | | | |
|
64R11 | Wolf - Yarbrough | | Fri ACC 2:00 64C6 | 64R12 | Driscoll - Walthall | | |
|
64R13 | Mumford - Murray | | Fri ACC 2:00 64C7 | 64R14 | Davin - Gaspadarek | | |
| | | | Mumford - Murray | | 1-6, 7-6, 6-2 | | Fri ACC 3:30 | | | | Aldinger - Imo | | 6-1, 6-0 | | |
|
64R15 | Barlow - Pogue | | Fri ACC 2:00 64C8 | 64R16 | Aldinger - Imo | | |
|
64R17 | Jellinek - McMahon | | Fri SY 2:00 64C9 | 64R18 | Detzel - Taft | | |
| | | | Jellinek - McMahon | | 6-3,6-0 | | Fri SY 3:30 | | | | Parrinello - Pike | | 6-0,6-0 | | |
| | | | | | | | Jellinek - McMahon | | 1-6,6-3,7-6(7-1) | | | | | | Sat ACC 8:30 | | | | | | | | Gilbert - Kapanowski | | 6-3,6-3 | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | | | | | Gilbert - Kapanowski | | 5-7, 6-3, 6-3 | | | | | | | | | | | | | | Sat ACC 10:00 | | | | | | | | | | | | | | | | Prendergast - Zink | | 6-3,6-3 | | | | | | | | | | | | | | |
|
64R19 | Meyer - Pyle | | Fri SY 2:00 64C10 | 64R20 | Parrinello - Pike | | |
|
64R21 | Burke - Howell | | Fri SY 2:00 64C11 | 64R22 | Elliott - Navrotska | | |
| | | | Elliott - Navrotska | | 6-1,6-1 | | Fri SY 3:30 | | | | Gilbert - Kapanowski | | 6-2,6-1 | | |
|
64R23 | Gilbert - Kapanowski | | Fri SY 2:00 64C12 | 64R24 | Kochis - Newman | | |
|
64R25 | Ford - Steyl | | Fri SH 2:00 64C13 | 64R26 | Brown - Herzog | | |
| | | | Brown - Herzog | | 6-4, 6-2 | | Fri SH 3:30 | | | | Prendergast - Zink | | 6-1, 6-2 | | |
| | | | | | | | Prendergast - Zink | | 6-0, 6-3 | | | | | | Sat ACC 8:30 | | | | | | | | Anderson - Bodman (15) | | 6-0, 6-1 | | | | | | |
|
64R27 | Kness - Komer | | Fri SH 2:00 64C14 | 64R28 | Prendergast - Zink | | |
|
64R29 | Anderson - Bodman (15) | | Fri OAK 2:00 64C15 | 64R30 | Crick - Miller | | |
| | | | Anderson - Bodman (15) | | 6-1, 6-1 | | Fri OAK 3:30 | | | | Berens - Granger | | 6-1, 6-3 | | |
|
64R31 | Adkinson - Mikola | | Fri OAK 2:00 64C16 | 64R32 | Berens - Granger | | |
|