Round of 32 | Round of 16 | Quarter-Final | Semi-Final | Final | Winner |
---|
1 | Anderson - Cvetkovic (1) | | | 2 | Bye | | |
| | | | Anderson - Cvetkovic (1) | | | | Fri LFC 9:30 R1 | | | | Cavalaris - Lambropoulos | | 6-4 3-6 6-3 | | |
| | | | | | | | Anderson - Cvetkovic (1) | | 6-2 6-2 | | | | | | Fri LFC 11:00 QR1 | | | | | | | | Reighard - Zidar | | 6-3 6-1 | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | | | | | Anderson - Cvetkovic (1) | | 6-1 6-2 | | | | | | | | | | | | | | Fri LFC 2:00 | | | | | | | | | | | | | | | | Jones - McNitt (3) | | 6-2 6-2 | | | | | | | | | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | Anderson - Cvetkovic (1) | | 7-6 6-4 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | Fri LFC 3:00 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | Berendt - Morgan (4) | | 7-5 6-3 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| Berendt - Morgan (4) | 6-3 6-0 |
|
3 | Cavalaris - Lambropoulos | | Fri LFC 8:30 C2 | 4 | Foster - Haggerty | | |
|
5 | Davis - Harris | | Fri LFC 8:30 C3 | 6 | Cabanne - Lipsey | | |
| | | | Cabanne - Lipsey | | 6-2 6-3 | | Fri LFC 9:30 R2 | | | | Reighard - Zidar | | 6-0 6-0 | | |
|
7 | Feldman - Gilbertson | | Fri LFC 8:30 C4 | 8 | Reighard - Zidar | | |
|
9 | Fiedler - Ross | | Fri KW 8:30 C5 | 10 | Perkins - Watkins | | |
| | | | Fiedler - Ross | | 6-0 6-1 | | Fri KW 9:30 R3 | | | | Wang - Yorke | | 6-1 6-3 | | |
| | | | | | | | Fiedler - Ross | | 6-1 6-4 | | | | | | Fri KW 11:00 QR2 | | | | | | | | Jones - McNitt (3) | | 6-0 6-0 | | | | | | |
|
11 | Agin - Bowers | | Fri KW 8:30 C6 | 12 | Wang - Yorke | | |
|
13 | Janzen-Grady - Lee | | Fri KW 8:30 C7 | 14 | Lanscioni - Noethlich | | |
| | | | Janzen-Grady - Lee | | 6-3 6-3 | | Fri KW 9:30 R4 | | | | Jones - McNitt (3) | | | | |
|
15 | Bye | | | 16 | Jones - McNitt (3) | | |
|
17 | Berendt - Morgan (4) | | | 18 | Bye | | |
| | | | Berendt - Morgan (4) | | | | Fri SK 9:30 R5 | | | | Sterrett - Williams | | 6-0 6-1 | | |
| | | | | | | | Berendt - Morgan (4) | | 6-0 6-0 | | | | | | Fri SK 11:00 QR3 | | | | | | | | MacKinnon - Maglocci | | 6-0 6-0 | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | | | | | Berendt - Morgan (4) | | 6-0 6-1 | | | | | | | | | | | | | | Fri LFC 2:00 | | | | | | | | | | | | | | | | Doten - Mittal (2) | | 6-1 6-3 | | | | | | | | | | | | | | |
|
19 | Moore - Southwell | | Fri SK 8:30 C10 | 20 | Sterrett - Williams | | |
|
21 | Daube - Phalen | | Fri SK 8:30 C11 | 22 | Kane - O'Neill | | |
| | | | Daube - Phalen | | 6-4 6-2 | | Fri SK 9:30 R6 | | | | MacKinnon - Maglocci | | 6-1 6-1 | | |
|
23 | Ulrich - Woldenberg | | Fri SK 8:30 C12 | 24 | MacKinnon - Maglocci | | |
|
25 | Noble - Schinderle | | | 26 | Bye | | |
| | | | Noble - Schinderle | | | | Fri OW 9:30 R7 | | | | Gaspadarek - Imo | | 6-2 6-3 | | |
| | | | | | | | Gaspadarek - Imo | | 6-0 1-6 6-0 | | | | | | Fri OW 11:00 QR4 | | | | | | | | Doten - Mittal (2) | | 6-2 6-1 | | | | | | |
|
27 | Gaspadarek - Imo | | Fri OW 8:30 C14 | 28 | Kintzel - Koppmann | | |
|
29 | Hirsch - Shiner | | Fri OW 8:30 C15 | 30 | Holland - Phillips | | |
| | | | Holland - Phillips | | 6-4 2-6 6-3 | | Fri OW 9:30 R8 | | | | Doten - Mittal (2) | | | | |
|
31 | Bye | | | 32 | Doten - Mittal (2) | | |
|