Round of 32 | Round of 16 | Quarter-Final | Semi-Final | Final | Winner |
---|
1 | Agudelo - Colak (2) | | | 2 | Bye | | |
| | | | Agudelo - Colak (2) | | | | Fri WGC 10:00 R1 | | | | Kwei - Leahy | | 6-3, 6-4 | | |
| | | | | | | | Agudelo - Colak (2) | | 6-1, 6-2 | | | | | | Fri WGC 1:00 QR1 | | | | | | | | Carter - Garmey | | 4-6, 6-1, 7-5 | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | | | | | Agudelo - Colak (2) | | 6-3, 6-3 | | | | | | | | | | | | | | Fri WGC 3:00 | | | | | | | | | | | | | | | | Da Silva - Rodriguez | | 6-4, 6-3 | | | | | | | | | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | Da Silva - Rodriguez | | 7-6, 2-6, 6-4 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | Sat WGC 8:00 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | Rodriguez - Walsh (3) | | 6-4, 6-0 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| Rodriguez - Walsh (3) | 5-7, 6-1, 6-1 |
|
3 | Kwei - Leahy | | Fri WGC 8:30 C2 | 4 | Freed - Lane | | |
|
5 | Carter - Garmey | | Fri WGC 8:30 C5 | 6 | Coley - Marsden | | |
| | | | Carter - Garmey | | 6-3, 6-3 | | Fri WGC 10:00 R2 | | | | Bitetti - D'Elia | | 6-3, 6-1 | | |
|
7 | Bitetti - D'Elia | | Fri WGC 8:30 C6 | 8 | Albrikes - Fried | | |
|
9 | Da Silva - Rodriguez | | Fri Well 8:30 C7 | 10 | Ross - Walz | | |
| | | | Da Silva - Rodriguez | | 6-1, 6-1 | | Fri Well 10:00 R3 | | | | Goenaga - Mcdonald | | 6-0, 6-3 | | |
| | | | | | | | Da Silva - Rodriguez | | 6-4, 6-1 | | | | | | Fri WGC 1:00 QR2 | | | | | | | | Mascioli - Salam | | 6-4, 6-1 | | | | | | |
|
11 | Doran - McIntire | | Fri Well 8:30 C8 | 12 | Goenaga - Mcdonald | | |
|
13 | Meyer - Song | | Fri Well 8:30 C9 | 14 | Fee - Murphy | | |
| | | | Meyer - Song | | 6-3, 6-1 | | Fri Well 10:00 R4 | | | | Mascioli - Salam | | 6-4, 6-3 | | |
|
15 | Mascioli - Salam | | Fri Well 8:30 C10 | 16 | Alper - Breen (4) | | |
|
17 | Rodriguez - Walsh (3) | | Fri BBCC 8:30 C11 | 18 | Robbie - Stiles | | |
| | | | Rodriguez - Walsh (3) | | 6-7, 6-2, 6-1 | | Fri BBCC 10:00 R5 | | | | Arnold - Arnold | | 6-3, 7-6 | | |
| | | | | | | | Rodriguez - Walsh (3) | | 6-1, 6-1 | | | | | | Fri WGC 1:00 QR3 | | | | | | | | Meringoff - Miller | | 6-4, 6-4 | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | | | | | Rodriguez - Walsh (3) | | 6-2, 7-6 | | | | | | | | | | | | | | Fri WGC 3:00 | | | | | | | | | | | | | | | | Gregor - Revzin (1) | | 7-5, 6-3 | | | | | | | | | | | | | | |
|
19 | Donahue - Quiroz | | Fri BBCC 8:30 C12 | 20 | Arnold - Arnold | | |
|
21 | Chafee - Santarelli | | Fri DCPC 8:30 C13 | 22 | Criss - Parrau | | |
| | | | Chafee - Santarelli | | 7-6 (7-4), 6-2 | | Fri DCPC 10:00 R6 | | | | Meringoff - Miller | | 6-2, 6-1 | | |
|
23 | Bershtein - Biswas | | Fri DCPC 8:30 C14 | 24 | Meringoff - Miller | | |
|
25 | Anderson - Siebert | | Fri NCC 8:30 C15 | 26 | Chiujdea - Ndayishimiye | | |
| | | | Anderson - Siebert | | 6-3, 6-0 | | Fri NCC 10:00 R7 | | | | Walden - Yamasato | | 6-0, 6-2 | | |
| | | | | | | | Walden - Yamasato | | 5-5 injury | | | | | | Fri WGC 1:00 QR4 | | | | | | | | Gregor - Revzin (1) | | 6-2, 6-0 | | | | | | |
|
27 | Karban - Owens | | Fri NCC 8:30 C16 | 28 | Walden - Yamasato | | |
|
29 | Bishop - Ferm | | Fri BBCC 8:30 C4 | 30 | Seidenberg - Weinlader | | |
| | | | Bishop - Ferm | | 6-3, 6-4 | | Fri BBCC 10:00 R8 | | | | Gregor - Revzin (1) | | | | |
|
31 | Bye | | | 32 | Gregor - Revzin (1) | | |
|